Dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbył się Quiz Historyczny „Bohaterowie niepodległości” i Konkurs Literacki „Polska - moja Ojczyzna”. Wzięli w nich udział uczniowie z klas IV-VII. W konkursie literackim uczestnicy napisali piękne wiersze poświęcone naszej Ojczyźnie. I miejsce zajął uczeń klasy VII Jakub Wojdat, II miejsce zajęły Maja Barańska i Kalina Pietrzyk z klasy V, a III miejsce Zuzanna Wesołowska również uczennica klasy V.
W quizie uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat Polaków,którzy odegrali doniosłą rolę w walce o niepodległość naszej Ojczyzny.
I miejsce zajęła Maja Barańska uczennica klasy V, II miejsce Kalina Pietrzyk również z klasy V, a III miejsce zajęli Jakub Mika z klasy VII i Jakub Koziej z klasy VI.